Genel Bilgi

UYCEP ile Antalya AKEV Üniversitesi işbirliği ile Antalya’nın kalbi Belek’te düzenlenecek olan Kamp Programında üstün yetenek ve parlak zihin düzeyindeki öğrencilere yönelik eğitimler verilecektir. Program içerikleri oluşturulurken Henderson State Universitesi uygulamaları dikkate alınmıştır. Daha Önceden UYCEP tarafından organize edilmiş kamp programları da dikkate alınarak programın eylem planı oluşturulmuştur. Antalya Kasım Tatili Kampı Programına Üstün Yetenekliler Eğitimi Alanında çalışan akademisyenler başta olmak üzere üstün bilim uzmanları ve eğitmenler de destek sağlayacak şekilde ekip oluşturulmuştur. Programa okul öncesi, ilk ve ortaöğretim seviyelerinde öğrenciler kabul edilecektir.
Programda ders havuzunda bulunan Ben Bilmem Beynim Bilir, Tekno IT, Doğa ve Evrene Dair, Fen’in Eğlenceli Dünyası, Sayıların Gücü, Sanatta Yansımalar, Çocuk Mutfak Atölyesi, Çocukla Felsefe, Yaratıcı Drama gibi farklı yetenek alanlarını kapsayıcı derslerin verilmesi planlanmıştır. 

Program Yer, Tarih ve Saati

Program 18 - 23 Kasım 2019 tarihlerinde 5 gece 6 gündüz yatılı olarak  gerçekleştirilecektir. Program yatılı olup, konaklamasız katılım da mümkündür.

Eğitimler Antalya AKEV Üniversitesi Kampüsünde gerçekleştirilecek olup, barınma ihtiyacı da yine aynı kampüs içerisinde AKEV Öğrenci Yurtlarında sağlanacaktır.

Program Uygulama Saatleri: 09.30 - 18.30 aralarında program yapılacaktır. Öğlen yemek arası 1 saat olacaktır. 

Ekip

Doç. Dr. Çağlar Çetinkaya (Akademik Koordinatör)

Öğr. Gör. Kutay SARI (Eğitmen)   

Arş. Gör. Ülkü Tuğçe Çal (Eğitmen)

Hatice Beyza Yıldız (Eğitmen) 

Mehmet Altunpınar (Eğitmen)

Aslıhan Korkmaz (Eğitmen)

Songül Sedef Eroymak (Proje Asistanı)  

 Berk ARSLAN (Program Asistanı) 

    Rabia TEK (Program Asistanı) 

İrem Büşra Duman (Proje Asistanı)

Sunulan İmkânlar

 • Açılış günü “Üstün Yetenekli Çocukların Eğitiminde Yeni Yaklaşımlar” konulu aile ve öğretmen bilgilendirme semineri düzenlenecektir. Ayrıca "İyi Uygulamalar Örnekleri" konusunda misafir konuşmacılara da yer verilecektir.

 • Velilere program süresince birçok akademisyen ve alan uzmanı tarafından sınırız danışmanlık alabilme fırsatı sunulacaktır.

 • Antalya AKEV Üniversitesi Kampüsü içerisinde öğrencilerin eğitim, yeme içme, barınma vs gibi tüm ihtiyaçları karşılanacaktır. Modern eğitim sisteminin gerektirdiği tüm teknolojik altyapı ve donanımlara sahip olan eğitim ortamında öğrenciler sosyal aktiviteler de bulunacaktır. Bununla birlikte program süresince okulun sağlık hizmetleri, sosyal tesisleri vb gibi olanaklarından da yararlanılacaktır.

 • Konaklama imkanından faydalanan öğrenciler için kahvaltı, öğlen ve akşam yemeği konaklama alanında sunulacaktır. Programa konaklamasız katılan öğrencilere de öğlen yemeği verilecektir.

 • Yatılı öğrenciler için akşam yemeğinden sonra konaklama alanında keyifli vakit geçirmeleri adına sosyal aktiviteler düzenlenecektir. 

 • Öğrencilere, çalışmalarda ihtiyaç duyacakları kırtasiye malzemeleri, çalışma dosyaları, aktivite kitapçıkları, fasiküller vb araç gereçler verilecektir.

 • Konaklamalı öğrencilere yönelik program boyunca olası sağlık sorunları vb olağanüstü durumlar için kriz yönetim ekibi ile destek verilecektir.

 • Program sonunda öğrencilere katılım belgesi verilecektir.

Başvuru Şartları

Programa başvuru iki aşamalı olarak gerçekleşmektedir. İlk aşama “Ön Başvuru” ikinci aşama “Programa kabul ve kesin kayıt” aşamadır.  Başvuru yapmadan önce şartların tüm aşamaları dikkatlice okunmalıdır. 

Ön Başvuru

Ön başvuru yapmak için en aşağıda bulunan “Kayıt” butonu tıklanarak form doldurulacaktır. 

Ön başvurusu uygun görülen adaylar ikinci aşamaya (Programa kabul ve kesin kayıt) geçerler.

Programa kabul ve kesin kayıt

1)Wisc 4, WISC-R, Binet vb gibi yaygın olarak uygulanan zekâ testlerinden üstün zihin ya da parlak zihin yeterliliğinde olduğunu gösterir belge (Daha önce UYCEP çalışmalarına katılanların zekâ testleri yerine hangi programa katıldıklarını belirtmeleri yeterli olacaktır) ya da

BİLSEM vb gibi eğitim veren özel ya da devlet kurumlarının üstün yetenek programlarında eğitim alanlar için eğitim aldığı kurumda öğrenci olduğunu gösteren belge

2) Programa katılım bedeli olan 600 TL'nin ödendiğine dair belge.

Banka Hesap Bilgileri (Şahıs Şirket Hesabı)

Ayla Ökçelik Altunpınar Garanti Bankası 

IBAN TR29 0006 2001 2260 0006 2986 81

logo.png
Bize Ulaşın
Bizi Takip Edin

+90 544 44  

UYCEP

89237

 • Facebook
 • Instagram
 • Twitter
 • LinkedIn

Liman Mahallesi, 60. Sokak D:No. 19 T-Mall Karşısı – Liman Mevkii, 07130 Konyaaltı/Antalya

Daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçin.

© 2019 Developed and Created By UYCEPTeam. All Rights Reserved