Genel Bilgi

UYCEP Çevrimiçi İleri Düzey Robotik Kodlama Eğitimi robotik alanına ilgisi ve yeteneği olan, daha önce bu alanda eğitim almış ve kedini daha da geliştirmek isteyen katılımcıları kapsayan yarı zamanlı bir programdır. Yaşanan pandemi sürecinde uzaktan eğitim imkanlarını etkili bir biçimde kullanarak, eğitimlerine ara vermeden devam eden ekibimiz. Robotik Kodlama alanındaki böylesi bir eksiklik ve gelen talepler doğrultusunda; haftanın üç günü, ikişer saatlik eğitimlerle beş hafta sürmesi planlanan çevrimiçi bir atölye planlamıştır. Düzeylerin belirlenebilmesi için atölyeye katılım aşamasında ön koşul olarak katılımcıların eğitmenlerimiz tarafından yapılacak mülakata, katılmaları gerekmektedir. Katılımcılar ön başvurularını yaptıktan sonra ilgili birimimiz, detaylı bilgi almanız için size dönüş sağlayacaktır. Atölye süresince Html, Nesne Yönelimli Programlama, Web Tasarım ve Programlama, ASP.NET, Ardunio ile Elektronik Programlama, Microsoft SQL Server Veritabanı Eğtimi ve C# gibi eğitimler verilecektir.

Program Tarih ve Saati

Program 24 Haziran - 25 Temmuz 2020 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir.
Program çarşamba - cuma - cumartesi günleri uygulanacaktır.
Program uygulama saatleri
Belirtilen günlerde 2 saat olmak üzere haftada 6 saat eğitim verilecektir. 

Sunulan İmkanlar 

Yazılımların, Web ya da Windows ortamında çalışacak programlar geliştirebilmeleri için öncelikle nesne tabanlı bir programlama dilini iyi derecede kullanmaları gerekir.

Bu bağlamda eğitimin amacı, katılımcıların C# programlama dilinde. NET mimarisini ile temel programcılık becerilerini kazanmalarını ve. NET Framework platformunda nesne tabanlı program geliştirme becerisini edinmelerini sağlamaktır. NET Framework platformunda en çok kullanılan dillerinden olan C#, bu eğitimde temelden başlayıp ileri seviyeye kadar ele alınmaktadır. Eğitim, Visual Studio.NET kullanılarak anlatılmaktadır.

Programa katılan öğrencilere C# dilini ve her platformda uygulama geliştirmeye elverişli. NET 4.5 teknolojisini öğretmek ve öğrencilerimizin güçlü bir yazılım altyapısı oluşturmasını sağlamak olarak özetlenebilir.

Algoritma, Programlama, 3D Tasarım eğitimleri ile her alanda ihtiyaç duyacakları algoritmik düşünme becerileri, problem çözme becerileri, neden-sonuç ilişkisi kurma, eleştirel ve sorgulayıcı düşünme ve 3 boyutlu düşünme becerilerini kazanırlar.

Eğitimler ile HTML, CSS ve Javascript öğrenerek dinamik bir websitesi tasarlayabilir, proje üretebilir ve özgün tasarımlar ortaya çıkarabilirler. Programlama dillerine lisans seviyesi öncesinde önemli bir giriş yapar var fark yaratır.

Arduino açık kaynak kodlu, üzerinde çeşitli sensörler barındıran, mikroişlemci ve farklı kodlar ile devreler kurabileceğiniz proje geliştirme platformudur. Arduino ayrıca robotik programlama olarak da adlandırılmaktadır.Arduino'nun kullanılması oldukça rahat ve kullanışlıdır. Arduino kiti, fiziksel olarak küçük bir yapıya sahiptir ve üzerinde çeşitli devreler bulunmaktadır. Arduino, üzerinde hafıza ve işlem yapabilme imkânı bulunan müthiş bir mekanizmadır. Arduino Kursu ile Arduino programlamayı öğrenirsiniz. Arduino'yu temelden en ileri seviyeye kadar uygulamalı olarak öğrenirsiniz.

 

Yapılacak olan Eğitimler;

HTML with JavaScript and CSS,

Programming in C#

ASP.net MVC web Aplications

Microsoft SQL Server

Arduino Temel Eğitimi

Arduino Temel Eğitimi

Arduino Robotik Kodlama

Raspbery Pİ ile IoT Uygulamaları

logo.png
Bize Ulaşın

+90 544 44  

UYCEP

89237

Liman Mahallesi, 60. Sokak D:No. 19 T-Mall Karşısı – Liman Mevkii, 07130 Konyaaltı/Antalya

Bizi Takip Edin
  • Facebook
  • Instagram
  • Twitter
  • LinkedIn

Daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçin.

© 2019 Developed and Created By UYCEPTeam. All Rights Reserved