Genel Bilgi

UYCEP Çevrimiçi Robotik Kodlama ve 3D Tasarım Eğitimi robotik ve tasarım alanına ilgisi ve yeteneği olan, daha önce bu alanda eğitim almış ve kedini daha da geliştirmek isteyen katılımcıları kapsayan yarı zamanlı bir programdır. Yaşanan pandemi sürecinde uzaktan eğitim imkanlarını etkili bir biçimde kullanarak, eğitimlerine ara vermeden devam eden ekibimiz Robotik Kodlama alanındaki böylesi bir eksiklik ve gelen talepler doğrultusunda; haftanın üç günü, ikişer saatlik eğitimlerle dört hafta sürmesi planlanan çevrimiçi bir atölye planlamıştır. Katılımcılar ön başvurularını yaptıktan sonra ilgili birimimiz, detaylı bilgi almanız için size dönüş sağlayacaktır. Atölye süresince Mobil Tasarım ve Programlama, Ardunio ile Elektronik Programlama, İleri Düzey 3D Tasarım gibi eğitimler verilecektir. Eğitim sonunda katılımcıların kendi mobil uygulamalarını tasarlayıp kodlayabilecek, Ardunio ile elektronik kodlama yapabilecek ve ileri düzey 3D tasarım yapabilecek  düzeye  gelmeleri amaçlanmaktadır.

Program Tarih ve Saati

Program 6 Temmuz - 30 Temmuz 2020 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir.
Belirtilen günlerde 2 saat olmak üzere haftada 6 saat eğitim verilecektir. 

Sunulan İmkanlar 

Katılımcılar Algoritma, Programlama, 3D Tasarım eğitimleri ile her alanda ihtiyaç duyacakları algoritmik düşünme becerileri, problem çözme becerileri, neden-sonuç ilişkisi kurma, eleştirel ve sorgulayıcı düşünme ve 3 boyutlu düşünme becerilerini kazanırlar. Eğitimler ile dinamik bir mobil uygulama tasarlayabilir, proje üretebilir ve özgün tasarımlar ortaya çıkarabilirler. 

Arduino açık kaynak kodlu, üzerinde çeşitli sensörler barındıran, mikroişlemci ve farklı kodlar ile devreler kurabileceğiniz proje geliştirme platformudur. Arduino ayrıca robotik programlama olarak da adlandırılmaktadır. Arduino'nun kullanılması oldukça rahat ve kullanışlıdır. Arduino kiti, fiziksel olarak küçük bir yapıya sahiptir ve üzerinde çeşitli devreler bulunmaktadır. Arduino, üzerinde hafıza ve işlem yapabilme imkânı bulunan müthiş bir mekanizmadır. Arduino Kursu ile Arduino programlama öğretimi planlanmaktadır. 

Yapılacak olan Eğitimler;

Arduino Temel Eğitimi

Arduino Robotik Kodlama

Mobil Uygulama Tasarım ve Programlama

İleri Düzey 3D Tasarım

logo.png
Bize Ulaşın

+90 544 44  

UYCEP

89237

Liman Mahallesi, 60. Sokak D:No. 19 T-Mall Karşısı – Liman Mevkii, 07130 Konyaaltı/Antalya

Bizi Takip Edin
  • Facebook
  • Instagram
  • Twitter
  • LinkedIn

Daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçin.

© 2019 Developed and Created By UYCEPTeam. All Rights Reserved