UYCEP Çevrimiçi Uzaktan Eğitim Programı başta üstün yetenekliler olmak üzere parlak zihin düzeyindeki bireyleri de kapsayan yarı zamanlı bir programdır. Önceden UYCEP tarafından organize edilmiş Süper Cumartesi programları da dikkate alınarak programın içerik planı oluşturulmuştur. UYCEP Uzaktan Eğitim Programı UYCEP Süper Cumartesi Programının amaç ve hedefleri doğrultusunda çevrimiçi gerçekleşecektir. Üstün Yetenekliler Eğitimi Alanında çalışan akademisyenler başta olmak üzere üstün bilim uzmanları, online eğitim alanında teknik alt yapı ve donanıma sahip eğitmenler de destek sağlayacak şekilde ekip oluşturulmuştur. Programa okul öncesi, ilk ve ortaöğretim seviyelerinde öğrenciler kabul edilecektir.
Programda ders havuzunda bulunan Sanal Mahkeme, Tekno IT, 3D Tasarla, Sıradışılık, Robotik Kodlama, Astronomi ve Uzay Bilimleri, Çılgın Bilim, Serbest Kürsü, Yaratıcılık, Logic gibi farklı yetenek alanlarını kapsayıcı derslerin verilmesi planlanmıştır. 

Program Tarih ve Saati

Program Milli Eğitim Bakanlığı'nın uzaktan eğitim vermeye devam ettiği süre içerisinde   gerçekleştirilecektir. 
Program Pazar günü hariç haftanın 6 günü uygulanacaktır.
Program uygulama saatleri
Saat: Pazar hariç haftanın 6 günü her gün 17.00-18.00 arsında program yapılacaktır. 

Uzaktan Eğitim Ders Programı

Sunulan İmkânlar

*Program çevrimiçi gerçekleşecek ve senkronize bir eğitim desteği sunulacaktır.
*Velilere program süresince birçok akademisyen ve alan uzmanı tarafından kesintisiz danışmanlık alabilme fırsatı tanınacaktır. Haftanın belirlenen bir günü Uzaktan Çevrimiçi Veli Toplantıları program süresince her hafta gerçekleşecektir.
*Başvuru onayından sonraki süreçte bağlantı teknik desteği için başvuru sahibi ile iletişime geçilecektir.
*Öğrencilere, çalışmalarda ihtiyaç duyacakları ve çevrimiçi olarak paylaşıma uygun tüm kaynak ve içerikler sağlanacaktır.
*Örgün eğitime devam edilemeyen bu süreçte günleri ve zamanı doğru yönetme ve planlama adına ders içerikleri bazında günlük görevler verilecek ve takipleri sağlanacaktır.
*Çocukların bu süreçte grup arkadaşlarıyla iletişimlerini güçlendirmek ve ifade güçlerini geliştirmek adına moderatörler eşliğinde günlük “Serbest Kürsü” etkinlikleri düzenlenecektir.
*Program sonunda öğrencilere katılım belgesi verilecektir.

Başvuru Şartları

Programa başvuru iki aşamalı olarak gerçekleşmektedir. İlk aşama “Ön Başvuru” ikinci aşama “Programa kabul ve kesin kayıt” aşamadır.  Başvuru yapmadan önce şartların tüm aşamaları dikkatlice okunmalıdır.

Ön Başvuru

Ön başvuru yapmak için en aşağıda bulunan “Kayıt” butonu tıklanarak form doldurulacaktır. 
Ön başvurusu uygun görülen adaylar ikinci aşamaya (Programa kabul ve kesin kayıt) geçerler

 

Programa kabul ve kesin kayıt

1) Wisc 4, WISC-R, Binet vb gibi yaygın olarak uygulanan zekâ testlerinden üstün yetenekli olduğunu gösterir belge (Daha önce UYCEP çalışmalarına katılanların zekâ testleri yerine hangi programa katıldıklarını belirtmeleri yeterli olacaktır) ya da
BİLSEM vb gibi eğitim veren özel ya da devlet kurumlarının üstün yetenek programlarında eğitim alanlar için eğitim aldığı kurumda öğrenci olduğunu gösteren belge

logo.png
Bize Ulaşın

+90 544 44  

UYCEP

89237

Liman Mahallesi, 60. Sokak D:No. 19 T-Mall Karşısı – Liman Mevkii, 07130 Konyaaltı/Antalya

Bizi Takip Edin
  • Facebook
  • Instagram
  • Twitter
  • LinkedIn

Daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçin.

© 2019 Developed and Created By UYCEPTeam. All Rights Reserved